Budapest XIII. Kerületi                         
        Herman Ottó Általános Iskola


A TANÉV RENDJE

Tanév rendje programokkal

2019/2020

 

Tanévnyitó ünnepség:                                    2019. szeptember 2. hétfő 8 óra

Az első tanítási nap:                                      2019. szeptember 2. hétfő

Az első félév utolsó napja:                             2020. január 24. péntek

Félévi osztályozó:                                          2020. január 27. hétfő 13.00

 

A félévi bizonyítványok kiosztása:                2020. január 30. csütörtök

A tanév utolsó tanítási napja:                        2020. június 15. hétfő

Ballagás                                                        2020. június 15. hétfő 10 óra

Tanévzáró ünnepély:                                     2020. június 18. csütörtök 17.00

 

Szünetek:

 

Őszi szünet:                                                2019. október 28-tól november 3 -ig

utolsó tanítási nap:                                       2019. október 25. (péntek)

első tanítási nap:                                          2019. november 5. (kedd)

Téli szünet:                                2019. december 27-től 2019. január 5-ig

utolsó tanítási nap:                                      2019. december 20. (péntek),

első tanítási nap:                                         2020. január 6. (hétfő)

Tavaszi szünet:                             2020. április 9-tól április 14-ig

utolsó tanítási nap:                                      2020. április 8. (szerda)

első tanítási nap:                                         2020. április 15. (szerda)

 

Szülői értekezletek                           1. félév

  1. évfolyam                                                2019. szeptember 3-4.17.00

       2.- 8. évfolyam                                      2019. szeptember 9-12. 17.00

       SZM választmányi                                2019. szeptember 16. hétfő 17.00

       Pályaválasztási/8. évfolyam:                2019. október 14. 17.00

 

2.   félév

 

alsó, felső tagozat:                      2020. február 10. 11. 13. 17.00

SZM választmányi                      2020. február 17. hétfő 17.00

 

Fogadó órák

alsó, felső tagozat:                      2019. november 11. 1630

alsó, felső tagozat:                      2020. április 15. hétfő 1630 

intézményvezetői fogadóóra:       minden hétfőn 16-17 óráig

 

Nyílt tanítási hét:                                         2019. november 18 -19.

Leendő elsősöknek:                                      2020. február 10 - 14.

 

Rendeletben meghatározott nap áthelyezések:

2019. december 7. szombat munkanap, december 24. hétfő pihenőnap

2019. december 14. munkanap, december 31 pihenőnap

 

Áthelyezett munkanap:

A sportnap szept. 21. szombat. Áthelyezett munkanap február 28- ról. Február 28. szünnap.

Zöld Nap okt. 5.szombat. Áthelyezett munkanap december 7-ről. December 7. szünnap.

 

A „szabadon felhasználható” 6 munkanap felhasználása

  1. Pályaorientációs nap: október 8. kedd. – projektnap –tanítás nélküli munkanap, tanulóknak programmal
  2. Nevelőtestület őszi szakmai nap – november 4. hétfő - tanítás nélküli munkanap- nincs tanítás
  3. Tankerületi szakmai nap – 2020. február 12.-tanítás nélküli munkanap- nincs tanítás
  4. ÖKO nap – Herman nap, február 27. csütörtök- projektnap - tanítás nélküli munkanap- tanulóknak programmal
  5. Nevelőtestületi szakmai nap külső helyszínen - május 8. – tanítás nélküli munkanap- nincs tanítás
  6. Dök nap, sport és egészségnap. június 11. – projektnap – tanítás nélküli munkanap- tanulóknak programmal

 

Egyéb projektnapok/ nem tanítási órákkal teljesített munkanap

A „Herman Gála” tervezett időpont: május 7. 17.00

Zöld Nap - Állatok Világnapja - október 5. szombat – napáthelyezett munkanap- december 7 munkanap áthelyezése.

Föld Napja - április 21. Zöld Nap – június 9.

 

Tervezett táborok, kirándulások

Csapatépítő kirándulás, Komárom, énekkar: október 1. Sítábor Szlovákiában Stubnyafürdő február 1-5.

Nyári táborok

Barangoló – napközis tábor külsős helyszínen június 29 - július 3. Dök tábor Velence

Szigetköz- július 19-25. Jóga tábor

Pálköve – Balatonrendes 7 éjszakás tábor

Tanulmányi út Angliába tervezett időpont április 4-9.- megfelelő létszám esetén Kórustábor: Tata 5 nap

Napközis tábor 1.a Helka tábor

 

Programnaptár 2019/2020-as tanévre

program

időpont

Tanévnyitó ünnepély

szeptember 2.

Iskolai sportnap – tanítás nélküli munkanap

szeptember 21.

Csibeavató

szeptember 27. 14.00-16.00

A magyar népmese napja

szeptember 30.

Papírgyűjtés

október

Zene világnapja

október 2.

Zene világnapja Énekkari kirándulás Komáromba.

október 1.

Megemlékezés az aradi vértanúkról.

október 4. péntek

Zöld Nap, Állatok világnapja (projektnap, tematikus kirándulás

évfolyamonként) Program egész napos 16 óráig- nincs ebéd, ügyelet 16-17 óráig

 

október 5.

Diákközgyűlés

október 8. 8-8.45

Pályaorientációs nap - 7.8. osztályok Hungexpo B pavilon, Többi osztály iskolán kívül szabadon választott helyszínen.. Tanítás nélküli munkanap- ebéd, délutáni ügyelet van.

 

október 8. kedd

Megemlékezés az 1956-os forradalom és a köztársaság kikiáltásának évfordulója alkalmából. Emlékhelyek meglátogatása délután.

okt. 22. kedd

Fecskehívogató: Ősz

november 13. 16.30

Nyílt tanítási napok- idejáró tanulók szüleinek

november 18-19.

Mikulás kupa

december 6.

Mikulás megünneplése osztályonként

december 6.

Mikulás diszkó

december 6. 17-20

Jelentkezés a 9. évfolyamra

december 6.

Luca napi vásár 4- 5. óra

december 14.

Az énekkar részvétele a kerületi karácsonyi koncerten

december 9. 16 óra

Karácsonyi koncert, Karácsonyi „Fehérasztal”

december 19.

Osztálykarácsony

dec. 20.

A magyar kultúra napja - Szófelhő

2020. január 22.

Farsangi mulatság: közös télűzés

febr. 7.

Nyílt nap leendő elsős szülőknek

február 10 - 11.

Fecskehívogató: Festival - Ismerkedünk a tanító nénikkel.

intézményvezetői tájékoztató

február 11. 16.30

Megemlékezés a kommunista és egyéb diktatúrák áldozatairól

február 25.

Herman Nap – Zeneiskola.

február 27.

Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét

március 2-6

Fecskehívogató: Kísérletezzünk!

március 11. 16.30

Megemlékezés az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulójáról -

műsor

márc. 13.

Papírgyűjtés

március

Digitális témahét

március 23-27.

A víz világnapja

március 20.

 

Csúszka kupa Döntő: április 8.

március 18-ápr. 8.

Megemlékezés a költészet napjáról versíró verseny, alsó versfelhő

ápr. 8.

Megemlékezés a holokauszt áldozatairól

ápr. 16. kedd

Fenntarthatósági témahét

április 20-24.

Föld Napja- projektnap (2.)

április 21.

Herman gála

május 7.

Madarak és fák napja

május 11.

OKM mérés angol

május 20.

Vizsgák 7. osztályosoknak

május 20-27.

OKM mérés matematika, szövegértés

május 27.

Herman pályázat győzteseinek kirándulása

május 29.

Nemzeti összetartozás napja

június 4.

Zöld Nap- projektnap

június 9.

Dök nap

június 11.

Tanárbúcsúztató

június 12. 14.00

A nyolcadikosok búcsúztatása, ballagás

június 15. 10.00

 

Tanévzáró ünnepély

 

június 18. 17.00

 

Fájlok


Tanév rendje.pdf (609 KB)

 

Kapcsolat

OM:203287

1137 Budapest, Radnóti Miklós u. 35
Telefon:   1-329-4864
      30-176-6623
      30-176-6624
ujlipot.herman@gmail.com

         

Menü


Keresés